"

Dziesminieku koncerts // Arnis Miltiņš

Ceturtdien, 6. decembrī, pulksten 19.00 Latvijas 1.rokkafejnīcā Rīgā koncertu sniegs dziesminieks un Austrasbērns Arnis Miltiņš. Pasākums iekļaujas ikmēneša dziesminieku koncertu sērijā, kas, aicinot ziedot "Austras istabas" izveidei un labiekārtošanai Liepājā, stāsta par leģendārās dziesminieces Austras Pumpures mantojumu un turpināšanos dziesmā un cilvēkos. Ieeja par ziedojumiem.

Arnis Miltiņš, kurš labi pazīstams kā melodisku dziesmu, romantisku balāžu autors un izpildītājs, Latvijas 1.rokkafejnīcā viesosies, daloties savā stāstā par Austru Pumpuri un dziedot tās dziesmas, kas ne reizi vien ar leģendāro dziesminieci kopā dziedātas "līdz rīta šausmai”. Dziesminieks atklāj: “Gribu atgriezties tajā mirklī un tajās dziesmās, kuras skanēja mūsu pirmajās tikšanās reizēs. Tas bija mirklis, kad daudz ko nevarēja, daudz kā nebija, kad visi skaļi runāja vienu, bet ar sirdi saprata pavisam ko citu. Mirklis skanēja dziesmās. Austra nekļūdīgi prata pateikt un pareizos vārdus pareizajā mirklī. Ne vienmēr klātesoši, bet dziesmās un dziesmu vārdos Austras dzīvoklī Ūliha ielā izskanēja gan Imants Kalniņš, gan Viktors Kalniņš, gan Ingvars Leitis, gan Māris Putniņš, gan “Čikāgas piecīši”, gan daudzi, daudzi citi, un tā līdz rīta “šausmai”… Mēģināsim sajust mirkli, mums izdosies.”

Dziesminieka un Austrasbērna Arņa Miltiņa repertuārā ir gan citu autoru, gan arī paša komponētas dziesmas. Autordziesmās izmantoti Ineses Zanderes, Andra Akmentiņa, Māra Melgalva, Vika, Agitas Dragunas, Jēkaba Kacena un citu dzejnieku teksti. Sadarbībā ar krievu dzejnieku Sergeju Saveļjevu radīts krievu romanču cikls “Divi skatieni”. Izveidotas un iestudētas arī vairākas muzikālas izrādes bērniem – “Mīlestības dāvana”, “Ieskandini Rīgu”, “Manas bērnības lācēns”, “Gaismasprieks” un “Dullā diena”. Rakstīta mūzika Latvijas Televīzijas bērnu raidījumiem “Brīnumzemē” un “Alfona māja”. Mūzikas projektos sadarbojies ar Austru Pumpuri, Ievu Akurateri, Daini Leitānu, Ilgu Bērziņu, Nilu Īli, Kasparu Zemīti, Maiju Lūsēnu, Laini Ligeri-Stengrevicu un daudziem citiem.

Mūziķis, muzikologs, pirmo Latvijas folkfestivālu iniciators un rīkotājs Juris Vilcāns savulaik (1991. gadā folkmūzikai veltītā izdevumā) rakstījis: “Miltons. Pēc pases Arnis Miltiņš. Nopietns cilvēks. Parasti, kad folkistiem pārmet bohēmu, dažādus netikumus un dzīvesveidu, mēs norādām uz Arni (viņš, protams, kā vienmēr par kādiem desmit punktiem zolīdāks kā cienījamais pārmetējs). Un tad parasti iznāk, ka pārmetamie un pārmetējs pār vienu kārti metami. [..] Jelgavas II Folkfestivāla uzvarētājs un ceļojošās folkmūziķu balvas “Pāna 87” ieguvējs. Ja es vispār ar kādu ietu izlūkos (bet to nu gan jums neapsolu), tad droši ar Miltonu.”

Ieeja koncertā ir par ziedojumiem Austras biedrībai “Austras istabas” izveidei un labiekārtošanai, Austras Pumpures kultūrvēsturiskā mantojuma apzināšanai un viņas ideju turpinājumam. 

Dziesminieku koncertus Rīgā rīko Austras biedrība sadarbībā ar Latvijas 1. Rokkafejnīcu, atbalsta Latvijas Nacionālais kultūras centrs.

Informācijai:
Radošā telpa “Austras istaba” atrodas Liepājā, mākslas galerijas “Romas dārzs” pagrabstāvā. Verot durvis “Austras istabai”, Austras biedrības pārstāvji, Austrasbērni vēlas pamazām veikt gan leģendārās dziesminieces Austras Pumpures kultūrvēsturiskā mantojuma apzināšanu, gan arī nodrošināt viņas aizsāktā darba turpinājumu – radīt vietu dziesmai un dzejai Liepājā. “Austras istaba” tika atklāta šā gada 3. martā, un plašākai publikai šobrīd tiek atvērta tikai pasākumu laikā vai iepriekš piesakoties.

 

 ŠOVBIZNESA PUSDIENAS1812

 SEKO MUMS!

youtube

  Mārstaļu iela 2/4, Rīga
 
  
REZERVĀCIJĀM,

BANKETIEM UN

PAZAUDĒTAJĀM MANTĀM

+371 26678555

Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.


INFORMĀCIJA PAR

PASĀKUMIEM

+371 25749433

Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.